מהי השתלת שיניים ממוחשבת – מדריך

השתלות שיניים הן שיטת טיפול אשר נולדה לפני כשני עשורים, כחלופה לפתרונות מסורתיים דוגמת שיניים תותבות ונשלפות, למחוסרי שיניים ולבעלי שיניים חולות ופגועות שלא ניתן להציל ולשקם. השתלת שיניים מתבצעת תוך החדרת אלמנט דמוי בורג מחומרים בעלי יכולת להיספג בגוף לעצם החניכיים המהווה את התשתית, ומעל הרכיב המושתל לבצע בנייה וחיפוי של שן מחומרים המדמים את מראה השן הטבעית. בתהליך ההשתלה רופא השיניים מתבסס על צילומים דו ממדיים שבוצעו למטופל, לצורך תכנון וקביעת מיקום השתלים בעת החדרתם.

מהי השתלת שיניים ממוחשבת?

השתלת שיניים ממוחשבת היא למעשה השתלת שיניים הנשענת על אותו פתרון טיפולי, אולם מתבססת על טכנולוגיות דיגיטליות חדשניות המאפשרות קבלת הדמיה מוקדמת של הפה והשיניים, תכנון והתנסות וירטואלית במיקום השתלים עד לקבלת התוצאה הרצויה, יצירת סד שיניים בהתאמה אישית למבנה הלסת של כל מטופל, המשמש את הרופא לביצוע ההשתלה בצורה מדויקת ומקצועית עד לקבלת התוצאה הרצויה.

בין הכלים שמציעה הרפואה הדיגיטלית בתחום השתלת שיניים ממוחשבת:

 • סריקת 3D – צילומי שיניים בטכנולוגיית תלת ממד לקבלת תמונה מקיפה ומדויקת של מצב השיניים, החניכיים והלסת בגודל טבעי.
 • סד כירורגי- הדפסה בתלת ממד של סד כירורגי המשמש לביצוע ההשתלה בפועל ככלי לשיפור רמת הדיוק ואיכות התוצאה.
 • אפשרות לסריקה, צילום וקבלת תמונת מצב מדויקת בזמן אמת.
 • הדפסה וייצור כתרים איכותיים במידות מדויקות בתלת ממד.

מה הבדל בין השתלת שיניים ממוחשבת להשתלת שיניים מסורתית

בשתי שיטות הטיפול המטופל צפוי לקבל סט שיניים חדשות, קבועות ובריאות, לתפקוד מיטבי ולנראות אסתטית. השתלת שיניים ממוחשבת מספקת לרופא כלים רבים ומתקדמים יותר ורותמת את מיטב הטכנולוגיות, לטובת הליך טיפולי איכותי יותר, מדויק יותר ובעל סיכויי הצלחה גבוהים במיוחד, לעומת השתלה רגילה המבוססת לא אחת על מיומנות אישית, ניסיון ואינטואיציה של הרופא המטפל.

יתרונות לביצוע השתלת שיניים ממוחשבת

 • חוויית מטופל- הן בשלב הצילומים וההכנות המוקדמות והן בשלב ביצוע ההשתלה בפועל, השתלה ממוחשבת דיגיטלית מאפשרת לרופא לקבל תמונת מצב מדויקת ומלאה ולבצע חתכים ממוקדים באזורים הנדרשים בלבד, ולספק למטופל חוויית טיפול נעימה יותר, הפחתה בחתכים מיותרים וברמת הכאב.
 • זמן החלמה קצר- השתלת שיניים ממוחשבת מתבצעת באופן מדויק, החתכים אינם חודרים את העומק הנדרש להחדרת השתל, מוחדרים לאזורים בהם נמדדה צפיפות עצם טובה,  מה שמגביר את איכות הקליטה והספיגה של השתל בחניכיים, מפחית את רמת הפולשנות הכירורגית ומעניק  זמן החלמה קצר למטופלים.
 • מהירות- בזכות התכנון המוקדם והסד הכירורגי המאפשר יישום מדויק ומקצועי של ההשתלה, השתלות שיניים ממוחשבות מתבצעות בהליכי טיפול קצרים ויעילים יותר.  
 • אפשרות לזהות ליקויים מבניים, צפיפות עצם נמוכה, מיקום של סינוסים, כלי דם פגועים ובעיות אנטומיות אחרות, מבעוד מועד, לצורך קבלת החלטה על סוגי טיפול ומענה מתאים לכל צורך.
 • פתרון אופטימלי למטופלים בעלי צפיפות עצם נמוכה, כאשר במקום השתלת העצם המסורתית שהיתה נהוגה עבור מטופלים אלו, ההשתלה הממוחשבת מאפשרת ניצול מיטבי של העצם הקיימת, ובמקרה הצורך השתלות שיניים בשיטת העמסת שתלים לניצול עצמות הלסת החזקות יותר.
 • מבנה שיניים וכתרים מותאמים ומדויקים, מראה אסתטי ותפקוד מיטבי של הפה והשיניים לאחר ההשתלה.
 • הפחתת סיבוכים
 • אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד

dentist

האם יש סיכונים מיוחדים בהליך?

השתלת שיניים בבסיסה היא הליך כירורגי הכרוך בסיכונים מסוימים, בניהם: דחייה של השתל על ידי הרקמות ואי הצלחת הטיפול, דימום מוגבר, היווצרות של זיהום. היקף הסיכונים הללו נמוך וביצוע ההשתלה במרפאה מקצועית, סטרילית על ידי כירורג פה ולסת מומחה אף מפחיתה את הסיכונים באופן מהותי. השתלת שיניים ממוחשבת אינה מגבירה או מוסיפה על הסיכונים הללו, כי אם מצמצמת אותם ומבטיחה הליך טיפולי מקצועי, מדויק ובטוח יותר.

dentist
שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
להרשמה לניוזלטר השאירו פרטים
בלוג
מוצרי טיפוח לגבר – סוגים ואפשרויות שכדאי לך להכיר

טיפוח עצמי הופך להיות חשוב יותר ויותר, הן עבור נשים והן עבור גברים, ולכן כיום גברים כבר לא נרתעים משימוש במוצרי טיפוח שונים כחלק משגרת יומם. מטיפוח עור לטיפוח שיער ומעבר לכך, עולם מוצרי הטיפוח לגברים התרחב באופן נרחב, ומציע שפע של אפשרויות המותאמות לכל צורך והעדפה. 

פנים
בלוג
טיפוח נכון של עור הפנים – לא רק אצל קוסמטיקאית

בחיפוש אחר עור זוהר וצעיר, אנשים רבים פונים לספא ולמכוני יופי לקבלת טיפולים לחידוש עור הפנים. למרות שטיפול מקצועי אכן יכול לחולל פלאים, המהות של טיפול נכון בעור הפנים חורגת הרבה מעבר לגבולות של מכוני היופי.

התקשרו עכשיו